אחת הבעיות הנפוצות ביותר בתחום האינסטלציה, הן בבית והן בעסק, זו סתימה שיכולה להתרחש במקומות שונים, בין אם זה בכיור של המטבח או השירותים, בין אם זה באסלה, בין אם זה באמבטיה.

הסתימה יכולה להיווצר מסיבות שונות, ואנחנו יכולים גם להימנע ממנה אם נעבוד בצורה נכונה. בכל מקרה, אם נוצרת סתימה, הרי שאנחנו יכולים לפתור אותה בקלות יחסית.
לפני שאנחנו כיצד פותרים סתימה, נסביר בחלק הראשון כיצד היא נוצרת וכיצד אפשר לשמור שהיא לא תתרחש, בוודאות גבוהה.

לפני כן רק נדגיש, אם אנחנו חווים סתימה, מומלץ מאוד, עם כל הידע והכלים שעומדים לרשותנו, לא למהר ולטפל בה בעצמנו. מוטב לפנות אל איש מקצוע, אינסטלטור מומחה שידע כיצד לטפל בה.
הסיבות הן, ראשית, ייתכן ומדובר בבעיה מורכבת שאנחנו לא נוכל להתמודד איתה, שנית, על מנת שאנחנו לא נגרום לנזק משמעותי יותר במקום.

כיצד נוצרת סתימה וכיצד אנחנו יכולים להימנע ממנה?

סתימה נוצרת כתוצאה מהצטברות של חומרים בצנרת אשר מונעים מהמים לעבור בצורה חופשית. עם הזמן, נוצר "פקק" בתוך הצנרת, מה שמונע בגדול מהמים לעבור בצורה חופשית ואז הם פשוט לא יורדים. החומרים שנתקעים יכולים להיות סבון, שערות, חתיכות מזון, כל דבר למעשה.

כיצד נמנעים ממנה? פשוט דואגים ששום דבר לא יסתום את הצנרת, דואגים לנקות אותה מעת לעת ולנקות את החור דרכו אמורים המים לעבור אל תוך הצנרת.

איך פותרים בעיה של סתימה

אחרי שהסתימה נוצרת, אין לנו ברירה אלא לפתוח את המערכת, לפתוח את הצינורות ופשוט לנקות אותם. אנחנו צריכים להוציא את כל הלכלוך שהצטבר ולבחור האם המים יכולים לעבור בצורה חופשית.

במקרה ומדובר בסתימה באמבטיה, אנחנו יכולים להשתמש בפומפה לצורך כך, וכן במברג או מקל ארוך עם חוט מתכת "שידוג" את כל השערות שהצטברו בצנרת. במקרים מסובכים יותר, כאמור, לא תהיה לנו ברירה אלא להזמין אינסטלטור מקצועי שידע כיצד לטפל בבעיה באופן מעשי ויוכל לנקות עבורנו את הצנרת בצורה הרבה יותר טובה.