ההיגיון אומר, ככל שהמקום יותר קטן אז יהיו לנו פחות אפשרויות לשפץ ולשנות אותו. אין לנו הרבה מרווח שמאפשר לנו לשפץ ולשנות, אין לנו הרבה אפשרות להתגמש בנושא. אך זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לעשות שום דבר, זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לשפץ את המקום ולשנות אותו, אנחנו פשוט צריכים לדעת כיצד לעשות את זה בצורה חכמה ויעילה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא שיפוץ מקלחון. אנחנו יכולים לראות את זה גם במבני מגורים פרטיים, גם במשרדים, בתי מלון והארחה, מבנים ציבוריים ובמקומות אחרים. סביר להניח שבכל אחד מהמקומות הנ"ל, יגיע השלב בו נרצה לשפץ את המקלחון שלנו, כעת השאלה, כיצד עושים את זה בצורה נכונה, באופן כזה שישרת אותנו בצורה הטובה ביותר.

לפני שנסביר כיצד נעשה את זה, נציג מספר דוגמאות מתי נכון לעשות את זה. סביר להניח שאנחנו נרצה לשפץ את המקלחון שלנו מצבים הבאים. כאשר נרצה לערוך שיפוץ כללי במבנה ואז אנחנו נרצה לשפץ גם את חדר האמבטיה שלנו עם המקלחון, סביר להניח שאנחנו נרצה לשפץ את המקלחון ולהחליף אותו במידה והוא יתיישן ויישחק אחרי זמן מה, וכן אם נצטרך לעשות בו התאמות כתוצאה משינויים מסוימים (למשל, כתוצאה משינויים פיזיולוגיים שחווה אחד מדיירי המקום וכדומה).

כיצד נבצע החלפת מקלחון?

בשלב הראשון נבחן מה בדיוק אנחנו יכולים לעשות מבחינת השטח, מה עומד לרשותנו וכמובן מה אנחנו צריכים, איזה סוג של מקלחון באיזה גדול.

בשלב השני, נבחן כיצד אנחנו יכולים להתקין את המקלחון הבטוח ביותר שאנחנו יכולים להתקין, את המקלחון האיכותי ביותר עבורנו. כזה שנוכל להתקלח בו בצורה נוחה, באופן כזה שנרגיש בטוחים כשאנחנו משתמשים בו, מקלחון שיהיה רחב מספיק בשביל שנוכל לנוע בו, מקלחון שהמים לא יצאו ממנו החוצה.

בשלב השלישי, נבחן מקלחונים על פי עיצובים, כך שנוכל להתאים אותם בצורה אופטימאלית לחדר המקלחת. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות, על בסיס דלתות זכוכית או דלתות מסוגים אחרים. כמובן שאנחנו צריכים להקפיד ולבחור במקלחון עשוי מחומרים עמידים וחזקים.